KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15992001
nr 1599 2001
Gun Johnson-Ekvall
(1913-1991), Sverige
Oljemålning, Stockholm från Fiskargatan. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 56x67 cm
Gun Johnson-Ekvall, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1913, död 1991 .
måndag 19 februari 2024
kl 20:20:47
19 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Gun Johnson-Ekvall
Läs mer om Gun Johnson-Ekvall